A halloweeni kóborlás közben láttam a panelok között egy épületet, amire rá volt írva, hogy "International Intellectual Museum". Meg is említettem a többieknek, hogy mégis mi lehet ez, de senki nem foglalkozott vele. Egészen odáig, amíg pénteken megint össze nem gyűltünk a folyosó társalgórészében és Lida oda nem szólt, hogy kéne menni valahova hétvégén, kirándulni vagy múzeumba vagy valami, mert a koliban dögleni unalmas. Az ilyesmivel mélységesen egyetértek, tehát nyilván rábólintottam és a szupermarketben helyben műanyagpalackba csapolt, egyébként nagyon kellemes sört iszogató lengyeleket is megkérdeztem, hogy nem akarnának-e jönni, ha már dwa bratanki vagyunk (ugye nem szomszédok, tehát nem utáljuk egymást). Kasia csatlakozott, az egyéb népeket annyira nem villanyozta föl a dolog, még azután sem, hogy ezt a múzeumot szemeltük ki úticélnak, ami pedig elég érdekes.
Másnap, szombaton hajnali tizenkettő után három perccel épp befejeztem korai, sajtkrémes kenyérből és citromos ásványvízzel alaposan felhígított teából álló reggelimet és már a kabátomat húztam, amikor Lida kopogott, hogy mivanmár, délről volt szó. Beszórtam a táskámba a szükséges felszerelést, bezártam az ajtót, összeszedtük a lengyel lányt és nekiindultunk.


Az emeleten hatalmas sakkgyűjtemény a világ minden tájáról (magyar nem volt, aki legközelebb erre jár és van rá lehetősége, igazán megdobhatná őket valami kisebb példánnyal), komcsi játékok (még én is játszottam egy részükkel gyerekkoromban), két jurta (elvégre Mongóliában vagyunk, az egyiknek a berendezési tárgyai is ördöglakat-elven vannak összerakva) és persze további töméntelen mennyiségű ördöglakat, játék, trükkös edény... A Rubik-kocka és a csipegető madarak mellett ez a harmadik magyar hasonlóság, bár van benne egy kis csavar (amit nem árulok el, hátha jártok erre).

(A képeket a mongoliaturism.org és a mongolfestival.com oldalakról loptam, a múzeum weboldala halott.)
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése